Regulamin świetlicy szkolnej/plik .pdf/

Wzór - upoważnienie do odbioru dziecka ze świetlicy szkolnej/plik .pdf/

Rok szkolny 2021/22

Baw się razem z nami!

Jesteśmy w szkole już ponad miesiąc. Wspólny czas upływa nam na zabawach na świeżym powietrzu, gdzie do dyspozycji mamy plac zabaw, boisko do koszykówki, siatkówki oraz piłki nożnej. W trakcie pobytu na świetlicy uczestniczymy również w zajęciach dodatkowych, np. z ceramiki, które odbywają się w pobliskiej filii domu kultury. Gdy pogoda nam nie pozwala wyjść na zewnątrz bawimy się w małych grupach w salach świetlicowych. Do dyspozycji mamy piłkarzyki, stół do ping ponga oraz gry planszowe i puzzle.

Życzymy wszystkim udanej zabawy!

Rok szkolny 2020/21

TYLKO KOLOROWANKA, a tyle zalet :)

TYLKO KOLOROWANKA, a tyle zalet:

• - poprawa zdolności motorycznych
  • - stymulowanie wyobraźni i kreatywności
  • - nauka kolorów
  • - nauka cierpliwości i skupienia uwagi
  • - większa pewność siebie
  • - wyrażenie emocji
  • - pomoc w odstresowaniu

• To tylko część zalet jakie może zapewnić nam kolorowanie. W ostatnim czasie podczas zajęć świetlicowych chętni uczniowie klas pierwszych wykonali takie oto piękne prace.

Zapraszamy do oglądania :)

Zobacz relację

W ramach działalności świetlicy prowadzone są zajęcia dodatkowe: między innymi Woluminek (Koło Młodego Czytelnika) , robotyka oraz warsztaty ogrodnicze. Poniżej zdjęcia z tych zajęć, również tych zwykłych, codziennych

Zajęcia majowe

Praca zdalna świetlicy w ostatnim okresie skupiła się na tematyce związanej ze świętami majowymi oraz z poznawaniem Krakowa. Dzieci otrzymały wiele ciekawych propozycji zabaw, krzyżówek, łamigłówek oraz prac plastycznych związanych z tymi tematami. Miały też możliwość obejrzenia i wysłuchania niektórych krakowskich legend, śpiewania piosenek, obejrzenia ciekawych filmików. Zachęcamy naszych uczniów do zaglądania na stronę świetlicy. Adres strony będzie przypominany Rodzicom za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
        Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć ze świetlicowej strony z zadaniami. Serdecznie zapraszamy dzieci do korzystania z naszych propozycji i przesyłania nam zdjęć swoich prac, które zamieszczane będą na stronie szkoły.

Świetlica zdalnie

W czasie zamknięcia szkoły spowodowanego epidemią wychowawcy świetlicy prowadzą pracę zdalną. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do dalszego korzystania ze strony na której zamieszczane są propozycje różnego typu zabaw, zadań, prac plastycznych, łamigłówek, rebusów, itp. Adres strony został przesłany w dzienniku Librus w wiadomości do Rodziców w dniu 16.IV.2020.
    Zachęcamy też dzieci do przesyłania zdjęć swoich prac oraz rozwiązań zadań na podany na stronie adres. Mamy nadzieję, że proponowane aktywności urozmaicą dzieciom pobyt w domu. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć przedstawiających niektóre zadania z naszej strony.

Zimowe zajęcia

Podczas zimowych zajęć w świetlicy poruszane były tematy zabaw i sportów zimowych oraz bezpiecznego zachowania podczas ferii. W styczniu dzieci opowiadały także o swoich babciach i dziadkach, wykonywały dla nich rysunki i laurki. W trakcie zimowych zajęć był też tydzień poświęcony baśniom różnych narodów oraz zwierzętom z różnych kontynentów. Dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnych rozmowach na różne tematy i zabawach, słuchały czytanych przez nauczycieli książek, wykonywały prace plastyczne. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się również różnego rodzaju gry planszowe oraz zabawy klockami. W lutym odbyło się spotkanie dzieci z klas drugich z dogoterapeutą i jego psem. Początek marca poświęcony był wykonywaniu wiosennych dekoracji oraz prac plastycznych.

Grudniowe zajęcia w świetlicy

Grudniowe zajęcia w świetlicy przebiegły pod znakiem oczekiwania na wizytę Świętego Mikołaja oraz na święta. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach mikołajkowych oraz świątecznych w Polsce i w innych krajach. Odbył się konkurs plastyczny pod tytułem "Portret św. Mikołaja", w którym wzięło udział wiele dzieci uczęszczających do świetlicy. Dyplomy oraz nagrody zostaną rozdane podczas apelu w styczniu.
        Dzieci wykonywały świąteczne kartki oraz dekoracje, śpiewały świąteczne piosenki i kolędy , ubierały choinkę. W grudniu rozmawialiśmy także o tym, jak można pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Jak zwykle było też wiele gier i zabaw, wspólne czytanie książek oraz różnorodne zajęcia plastyczne.

Jesienne zajęcia w świetlicy

Jesienne zajęcia w świetlicy szkolnej miały różnorodny charakter. Odbywały się , między innymi, zajęcia tematyczne związane z listopadowymi świętami. Rozmawialiśmy o tradycjach związanych z Dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami oraz na temat Narodowego Święta Niepodległości. Było wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych i wykonywanie symboli narodowych podczas zajęć plastycznych. Podczas tygodnia poświęconego bajkom i książkom dzieci chętnie prezentowały swoje ulubione książki i opowiadały o nich. Odbywały się zajęcia plastyczne, różnego rodzaju zabawy i gry , rozwiązywanie zagadek, nauka szycia przytulanek własnego pomysłu z filcu, wspólne czytanie książek oraz inne.

Jesienne zajęcia w świetlicy

Jesień już w pełni, dzieci podczas zajęć świetlicowych nie mogą już wyjść na boiska. Korzystają z sali gimnastycznej, tworzą zabawki z kasztanów, albo po prostu się bawią. Podczas zajęć w świetlicy dzieci lubią wykonywać prace plastyczne, grać w gry planszowe, biorą udział we wspólnych zabawach i zajęciach tematycznych, słuchają książek czytanych przez nauczycieli, a także odrabiają zadania domowe.