Wyimki z kart Kroniki Szkolnej
1988-2001

Gimnazjum 7

1988 – 1989

Odbyły się coroczne wybory do Rady Uczniowskiej. Poprzedził je konkurs plastyczny na najciekawszy plakat wyborczy z portretem kandydata do władz uczniowskich. Kampanii wyborczej patronowała opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. Władysława Molitor. Przewodniczącą SU została Kasia Ballada.

Z okazji kwietniowego Święta Patrona Szkoły – Bartosza Głowackiego odbyła się uroczysta akademia, liczne konkursy
i wycieczki szlakiem Tadeusza Kościuszki po Krakowie oraz do Kielc – na grób patrona.
         Szkoła otrzymała w darze olejny portret Bartosza Głowackiego namalowany i ufundowany przez ojca ucznia Jarosława Nowaka.

Z inicjatywy i za staraniem p. mgr Józefy Miedzińskiej oraz Koła Przyjaciół Książki odbyło się spot- kanie młodzieży z krakowskim poetą, kompozytorem i pieśniarzem Leszkiem Długoszem.
         Zorganizowano wystawę poświęconą twórczości poety i wydano wybór jego wierszy w niewielkim nakładzie.

„Człowiek nie ma lepszego sposobu uszczęśliwiania ludzi nad udoskonalanie siebie.”

Aleksander Świętochowski

Na  Mariacką Wieżę