![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
  | ![]() |
![]() |
![]() |

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
UWAGA - Zakończył się śródroczny cykl wtorkowych zajęć warsztatowych
dla dzieci i rodziców !!!
Szkolny Konkurs Recytatorski - "Zwierzęta duże i małe"

dam ci sera na pierogi........
    Zapraszamy uczniów klas pierwszych do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Zwierzeta duże i małe". Zadaniem uczestników jest przygotowanie wiersza o tematyce związanej ze zwierzętami.
ZAPRASZAMY !!!
J.P.
Wyróżnienia w Konkursie "Świetlik"

    Ogólnopolski Konkurs Świetlik ...popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W ramach przygotowań uczniowie wykonują w klasie lub w domu doświadczenia opracowane przez Zespół Merytoryczny Świetlika, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tegorocznej edycji dwie nasze ambitne pierwszoklasistki wzięły udział w tym konkursie i za zdobycie wysokiej liczby punktów otrzymały od organizatorów wyróżnienia: Maja L./1A/ 64 punkty (88,89 %) i Emilia S./1A/ 62 punkty (86,11%)
Gratulujemy!
J.B-Sz.
Konkurs Wiosenny dla uczniów klas pierwszych !!!!

    Zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych do udziału w konkursie plastycznym:
"Kolorowa wiosna"
Czekają atrakcyjne nagrody!
Wyniki Konkursu Wielkanocnego

    Konkurs Wielkanocny skierowany do uczniów klas pierwszych został rozstrzygnięty. Nasi najmłodsi uczniowie zaskoczyli nas pomysłowością, samodzielnością i chęcią włączenia się w przedsięwzięcie. Jury zdecydowało, że pierwsze miejsce jednogłośnie zdobywa "Cekinowy kogucik" Patryka W., drugie miejsce "Popcornowy baranek" Basi H. ex aequo z "Siankowym zajączkiem" Poli S., a trzecie miejsce należy do Irminki P. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszego zapału do pracy.
K.C.
STARS - Cykloedukacja dla klas 1 i warsztaty serwisowe w klasie 4a

    28 marca naszych uczniów odwiedził p. Maciej Skinderowicz z Fundacji Otwarty Plan. Była to okazja do przybliżenia najmłodszym idei programu STARS. Uczniowie klas pierwszych poznali historię i przyszłość roweru. Omówili odpowiednie wyposażenie sprzętu rowerowego i strój oraz otrzymali odblaski. Natomiast uczniowie klasy czwartej wzięli udział w warsztatach serwisowych i wspólnie przygotowali rower do sezonu.
E.K.
STARS - powitanie wiosny i wagary na sportowo

    21 marca uczniowie klasy 4a i 7a świętowali nadejście kalendarzowej wiosny. Połączyliśmy elementy tradycyjne z nowoczesnymi. Wspólnie przygotowaliśmy marzanny i w wesołym korowodzie na kółkach "przemaszerowaliśmy" ulicami Dąbia, pozdrawiając okolicznych mieszkańców i przedszkolaków. Następnie wzięliśmy udział w rozgrywkach sportowych. Konkurencje przygotowane przez starszaków były naprawdę wymagające. W zawodach drużynowych bezkonkurencyjne okazały się Brukselki, zaś po indywidualne nagrody sięgnęli: Nikol, Staś, Julia, Igor, Iwo i Hela.
E.K.
"Opowieści z Narnii" - lektura w pudełku

    Uczniowie klasy 4a pożegnali zimę w oryginalny sposób. Po omówieniu lektury i wspólnym podwieczorku filmowym przygotowali rekwizyty, które kojarzyły im się z powieścią C. S. Lewisa. Na zajęciach każdy prezentował swoją interpretację fantastycznej historii rodzeństwa Pevensie. Powstały piękne szafy, a uczniowie zapamiętali o wiele więcej dzięki takiej formie pracy nad lekturą. Zapraszamy do galerii.
E.K.
"Tańcowała igła z nitką" - warsztaty teatralne klasy 4a

    Uczniowie klasy 4a, tworząc cztery różne interpretacje tego samego tekstu - "Tańcowała igła z nitką…" mieli okazję w podstawowej formie zrozumieć wagę i złożoność znaku teatralnego. Ponadto przekonali się, że teatr jest przede wszystkim sztuką interpretacji. A wszystko to działo się pod czujnym okiem pani Agaty Schweiger w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, 4 marca 2019 r.
Serdecznie dziękujemy!
E.K.
XVIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ MUKOWISCYDOZY 25.02 - 03.03.2019

    Uczniowie klasy 4a we współpracy z Fundacją MATIO wzięli udział w akcji edukacyjno-informacyjnej dotyczącej mukowiscydozy. Dzieci nie tylko otrzymały informacje na ten temat, ale także wykonały ćwiczenia oddechowe, które pozwoliły im bardziej zrozumieć tę genetyczną, nieuleczalną i niewidoczną chorobę.
E.K.
Malowanie koszulek - warsztaty plastyczne STARS w klasie 4a

    Pod koniec lutego, w ramach realizacji projektu STARS, odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne. Dzieci miały za zadanie zaprojektować, a następnie wykonać specjalnymi farbami i pisakami, projekt o tematyce rowerowej. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy pomysłów. Niezwykłe projekty uczniowskich koszulek można podziwiać w galerii zdjęć.
E.K.
Bezpiecznie na drodze

    1 marca klasy pierwsze gościły na lekcjach strażników miejskich. Dzieci miały okazję, by przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i pod fachowym okiem przećwiczyć przechodzenie przez ulicę. Dziękujemy za spotkanie!
Warsztaty dla przedszkolaków

    Po raz kolejny w tym roku szkolnym odwiedziły nas dzieci z przedszkoli,. Tym razem wzięły udział w zajęciach plastycznych, podczas których bawiły się farbami. Na wielkich arkuszach papieru odbijali pieczątki z ziemniaków, własne dłonie, mieszali kolory i eksperymentowali. Zajęcia potrwają do końca marca. Zapraszamy do galerii!
J.B-S.
Tydzień Dobrego Słowa w klasie 4a

    Krakowski Tydzień Dobrego Słowa to wydarzenie, które ma pokazać, że szkoła może być wypełniona pozytywnym przekazem i wzajemnym szacunkiem. Uczniowie klasy 4a przystąpili do akcji z dużym zaangażowaniem, bo życzliwość i wzajemna pomoc to dla nich codzienność.
    Uczniowie przygotowali plakaty promujące dobre zachowanie i ogłoszenia ze "zrywkami". Na godzinie wychowawczej mówili o relacjach, które łączą i mocy, jaką posiada słowo. Chętnie przystąpili do akcji "Cichy bohater", która polega na wzajemnej pomocy w codziennych czynnościach. Zaś dla swoich starszych kolegów przygotowali niespodziankę – Loesje dla każdego. Powodzeniem cieszył się też szczególny rodzaj powitania przed lekcjami – uczniowie sami decydowali, jak danego dnia przywitają się ze swoją wychowawczynią, w czym pomagały specjalnie przygotowane znaki przed salą lekcyjną.
    Choć Tydzień Dobrego Słowa za nami, to pamiętajmy, ze nieustannie musimy stać na straży DOBREGO SŁOWA. Zaś uśmiech nie zmieni nam rzeczywistości, ale może ją ułatwić.
E.K.
Tydzień Dobrego Słowa

    Postanowiliśmy wydłużyć Krakowski Tydzień Dobrego Słowa - w naszej szkole trwa on do końca lutego! Także uczniowie klas pierwszych, zainspirowani baśnią pt. "Ogród Dobrych Słów", zaangażowali się w akcję rozsyłając piękne słowa na skrzydłach papierowych motyli. Motyle dotarły do wielu uczniów i pracowników szkoły. Oby zostały z nami na zawsze.
J.B-S.
Bal karnawałowy

    Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Na taki właśnie Bal karnawałowy uczniowie klas pierwszych zaprosili dzieci z przedszkola nr 79 i 124. Oprócz muzyki były konkursy i zabawy taneczne. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu przeżyć i radości.
J.B-S.
ZAPRASZAMY - NOWY PROGRAM ZAJĘĆ DLA DZIECI 5 i 6 LETNICH Z RODZICAMI !!!
WE WTORKI W GODZ. 15.30—16.30

Zabawa w teatr - 1a

Jak się nazywa taki budynek,
w którym zobaczę scenę, kurtynę?
Krzesła tam stoją rząd za rzędem,
a ja tam bajkę oglądać będę.
    Uczniowie 1a, zafascynowani przedstawieniem teatralnym pt. "Nie płacz, koziołku", postanowili sami, choć na moment, stać się aktorami. W tym celu przygotowali marionetki, kukiełki. Gdy to nie wystarczyło - wykonali dekoracje sceny. Na zakończenie, sami, przygotowali krótkie przedstawienia o różnorodnej tematyce. Zabawa był przednia.
J.P.
Może nie pierwszy, ale ciągle wspaniały

Mróz siarczysty uszy ściska,
nosy wszystkich są czerwone.
Zimo! Śniegu sypnij więcej,
dzieci będą zachwycone."
Bożena Forma
    Zima i śnieg to ciągle marzenie wielu dzieci. 1a z utęsknieniem zerkała przez okno i czekała na moment, gdy będzie mogła rozegrać śnieżną bitwę. Gdy nadeszła ta chwila, radości nie było końca. Wszyscy radośnie wybiegli na boisko. Śnieg był wspaniały a miny dzieci bezcenne.
J.P.
Fascynujący świat witraży klasy 1a

Gdzie witrażem świetlistym w rzece się odbija
nadwiślańskich kamienic i placów uroda,
z dostojeństwem i dumą Jej Wysokość Woda
stare mury kościołów i Wawelu mija.."
Renata Strug "Tęsknota"
    Pracownia i Muzeum Witrażu kontynuuje tradycje Krakowskiego Zakładu Witrażów S.G. Żeleński, perły młodopolskiego dziedzictwa artystycznego. Jest to najstarsze nieprzerwanie działające tego typu miejsce w Polsce. Uczniowie klasy 1a z zafascynowaniem słuchali opowieści o tym, w jaki sposób powstają te arcydzieła. Widzieli, ile trzeba włożyć trudu, aby mogło powstać takie dzieło sztuki. Na zakończenie warsztatów sami wykonywali swoje papierowe witraże.
J.P.
100% obecności !

„Jak ja się czuję"
Kiedy ktoś zapyta - jak ja się dziś czuję,
Grzecznie mu odpowiem, że „Dobrze, dziękuję”.
Wisława Szymborska
Aż 4 uczniów klasy 1a przez cały semestr nie opuściło ani jednego dnia nauki.Gratulujemy !!
ZAPRASZAMY - NOWY PROGRAM ZAJĘĆ DLA DZIECI 5 i 6 LETNICH Z RODZICAMI !!!
WE WTORKI W GODZ. 15.30—16.30

Przygoda z ciepłem klasy 1a

    W ramach projektu Akademii Młodego Krakowianina, 13 grudnia 2018 r., uczniowie klasy 1a wzięli udział w warsztatach "Przygoda z ciepłem". Ich celem było zapoznanie dzieci z procesem dostarczania ciepła do krakowskich mieszkań, ze sposobami racjonalnego gospodarowania ciepłem, a przez to kształtowanie postaw proekologicznych w zakresie dbałości o jakość powietrza w mieście. Uczniowie mogli obejrzeć film animowany o MPEC, uczyli się piosenki, konstruowali ciepłociąg i rozwiązywali liczne zadania. Na zakończenie otrzymali maskotkę: pluszowy kaloryfer oraz edukacyjną książeczkę "Skąd się bierze ciepło w naszym domu?".
J.P.
Godzina Kodowania

    Jest taka godzina, która trwa 10 080 minut. To Tydzień Edukacji Informatycznej /3-9 grudnia 2018 r./, który jest jedną z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Jej cel to zachęcenie dzieci do poznania programowania i rozpoczęcia jego nauki. Na dodatkowych zajęciach robotyki z elementami programowania wtajemniczaliśmy w tajniki kodowania przedszkolaków oraz uczniów klas pierwszych.
E.K.
KONKURS PLASTYCZNy Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA
"MÓJ PRZYJACIEL MIŚ"

    Zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych do udziału w konkursie plastycznym "MÓJ PRZYJACIEL MIŚ". Więcej informacji na plakacie.
ZAPRASZAMY !!!
"Przyroda z klasą"

    "Przyroda z klasą" to projekt, który w bieżącym mroku szkolnym realizują uczniowie klasy 1b. Jest to cykl lekcji mający na celu nauczyć dzieci szacunku do przyrody i przybliżyć im jej prawa. Uczniowie będą prowadzić proste obserwacje przyrodnicze, wykonywać doświadczenia, tworzyć notatki i samodzielnie wyciągać wnioski. Pierwsze zajęcia pt."Domy zwierząt" już za nami.
J.B-Sz.
"Robaki-cudaki"

    W minionym tygodniu odwiedziły nas przedszkolaki biorące udział w specjalnie dedykowanym im warsztatach. Tym razem z rozmaitych materiałów plastycznych tworzyli "robaki – cudaki". Pracowali z ogromnym zaangażowaniem i wykazali się dużą pomysłowością.
Zapraszamy na kolejne zajęcia!
J.B-Sz.
Szkolny konkurs recytatorski "Ojczyzna mała i duża"

"Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył."
/"Polska" Antoni Słonimski/
    Z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas
pierwszych wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim "Ojczyzna mała i
duża". Wszyscy pięknie recytowali utwory liryczne poświęcone
naszej Ojczyźnie. Finał odbył się 15 października 2018 r. Jury w
składzie: p. Dyrektor mgr inż. Iwona Janek, mgr Mariola Kubicz oraz mgr Bożena Paruch wyłoniło laureatów, którzy podczas Wieczornicy
Patriotycznej zaprezentowali swe utwory.
J.P.
Wszystkim recytatorom gratulujemy !!
Warsztaty - "Akademia Kropelki"

    W minionym tygodniu uczniowie klasy 1b wzięli udział w niezwykle ciekawych warsztatach "Akademia Kropelki" zorganizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa. Podzieleni na różnokolorowe zespoły uczniowie rywalizowali ze sobą podczas wykonywanych zadań i konkursów. Dzięki warsztatom wiedzą już m.in. dlaczego nie można pić słonej wody, skąd się bierze woda w kranie i jak jest oczyszczana, ile wody ma w sobie niemowlak, a ile 90 – latek. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek. Zapraszamy do galerii zdjęć!
J.B-S.
Konkurs recytatorski dla klas I - "Ojczyzna duża i mała"

    Szkoła Podstawowa nr 39 im. Bartosza Głowackiego w Krakowie zaprasza uczniów klas pierwszych do konkursu recytatorskiego "Ojczyzna duża i mała" z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Szczegóły w regulaminie.
ZAPRASZAMY !!!
Ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej 39

    W dniu 12.X.2018r. pierwszoklasiści 1A i 1B stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 39 im. Bartosza Głowackiego. Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor mgr inż. Iwonę Janek. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Ślubowanie, to stara i piękna tradycja. Pierwszoklasiści przyrzekali pracować nad swoim rozwojem, kształtować charakter, rozwijać swoje uzdolnienia oraz godnie reprezentować szkołę.
    Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Na zakończenie uroczystości był czas na wspólne fotografie.
Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków w 1a

    Klasa 1a wzięła udział w Dniu Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Uczniowie z zaciekawieniem poznawali nowe przygody swoich ulubieńców. Wykonali również prace plastyczne opowiadające wymyślone przygody zwierzaków.
J.P.
DZIEŃ CHŁOPCA w KLASIE 1A

    Z okazji Dnia Chłopaka takie życzenia od koleżanek z klasy:
w życiu uśmiechu na twarzy,
słonecznych promyków w pochmurne dni
Lata zimą i wiosny jesienią, to o czym
marzycie - by wasze było, a czego pragniecie,
by się spełniło"
J.P.
DZIEŃ CHŁOPAKA w KLASIE 4A

    Dzień Chłopaka to okazja do wspólnej zabawy i integracji. Uczniowie klasy 4a razem zasiedli do stołu i częstowali się domowymi wypiekami. Chłopcy próbowali fachowo zawiązać krawat, a dziewczęta te próby nagrodziły gromkimi brawami.
E.K.
DZIEŃ CHŁOPAKA w 1B

    Dzień Chłopaka w klasie 1 b przebiegł bardzo radośnie i był dużą niespodzianką dla wszystkich chłopców. Był też wyzwaniem, gdyż cała szóstka musiała zmierzyć się z trzema zadaniami, aby zdobyć tytuł "Superchłopaka". Chłopcy wykazali się znajomością marek samochodowych, wypili sok z cytryny zachowując przy tym minę "twardziela" oraz podjęli próbę ogolenia się... drewnianym patyczkiem do lodów. Wszystkie zadania zaliczyli celująco!
    Było wesoło, sympatycznie i słodko /dziękujemy Rodzicom!/. Dziewczęta już niecierpliwie czekają na 8 marca...
J.B-S.
Jesienna 1a

To właśnie we wrześniu żegnamy upalne lato i witamy nową porę roku.Dzień staje się krótszy, robi się coraz zimniej, zaczyna się jesień. A klasa 1a tak właśnie ją powitała. |
"Zbieramy kasztany" |
Gliniany świat - 1a

    Chętni uczniowie naszej szkoły z klas 1 i 4, w ramach świetlicowych zajęć dodatkowych, biorą udział w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej.
    Praca z gliną jest niezwykle inspirującym i terapeutycznym zajęciem. Dzięki niej dzieci rozwijają wyobraźnię, pomysłowość i nabywają sprawności manualnej. Celem zajęć jest również doskonalenie sprawności motoryki małej oraz umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej. Uczniowie klasy 1a z niecierpliwością oczekują kolejnych spotkań i z radością tworzą swój gliniany świat.
Wrzesień w klasie 1b

    Już prawie miesiąc uczniowie klasy 1b są częścią naszej szkolnej społeczności. Na lekcjach pracują pilnie, chociaż jeszcze zabawa im w głowie. Staramy się więc łączyć naukę z zabawą i całkiem dobrze nam to wychodzi.
Co w ulu bzyczy? - 1a w pasiece

    W dniu 20 września 2018 r. klasa 1a wzięła udział w warsztatach pszczelarskich – Akademia Pszczelarza w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie. Gościnne pszczoły poprowadziły dzieci przez swój magiczny świat. Pokazały swój miodowy magazyn, wytwórnię wosku, pszczeli żłobek i przedszkole oraz świtę królowej matki. Uczniowie mogli skosztować różnych rodzajów miodu: akacjowego, spadziowego, rzepakowego, lipowego, gryczanego, fasolowego i wielokwiatowego. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał Certyfikat Młodego Pszczelarza i słoiczek miodu.
Wycieczka integracyjna klasy 1a i 1b - Magiczny Domek

    Pierwsze dni w szkole to wielkie i ważne chwile dla dzieci. Towarzyszą im silne emocje, takie tak ciekawość, ekscytacja, wielkie nadzieje, ale też rozmaite lęki i obawy. Rozpoczęcie roku szkolnego to nowy etap w ich życiu. Również w naszej szkole miało miejsce tak ważne wydarzenie - 3 września 2018 r. po raz pierwszy zabrzmiał szkolny dzwonek dla uczniów z klas 1. Rozpoczęcie nauki to dla nich jeden z najważniejszych momentów w życiu. Już nie tylko zabawa, ale nauka będzie dla nich od teraz najważniejsza. Te przeżycia na zawsze pozostaną w ich pamięci…
Pierwsze wspomnienia klasy 1a

    W dniu 19 września dwie klasy pierwsze wzięły udział w wycieczce integracyjnej do Magicznego Domku w Głogoczowie. Uczniowie mieli okazję przeżyć Rajd Pierwszaka, odkryć niesamowite atrakcje i niespodzianki ukryte w tajemniczym ogrodzie, sprawdzić swoje możliwości w różnorodnych zawodach sportowych, jak np. wyścigach na miotłach, chodzeniu po linie, toczeniu beczek. Uczniowie mogli również spędzić wesoło czas w samym tajemniczym Magicznym Domku.