Wyimki z kart Kroniki Szkolnej
1988-2001

Gimnazjum 7

1990 – 1991

Pierwszy rok istnienia III Rzecz- pospolitej wniósł w mury "starej szkoły na Dąbiu" nowe programy nauczania, zmienioną skalę ocen    z przedmiotów i zachowania oraz naukę języka angielskiego.

Po 51 latach przerwy uczniowie znów mogą uczyć się religii w klasach szkolnych.

Uczniowie    klas    młodszych zaprosili na spotkanie Chińczyka doktoryzującego   się   na   AGH Krakowie,       który        ciekawie opowiadał   o   swojej   ojczyźnie.
    Gość   zostawił   swoją   wizy-
tówkę:

W lekcji języka polskiego poświęconej twórczości Tadeusza Śliwiaka - znanego krakowskiego poety - wziął udział sam twórca.

"Rzeczpospolita   Polska   na- wiązała   do   tradycji   polskiej szkoły przedwojennej lat 1918 - 1939.   Wówczas   religia   była jednym z przedmiotów nauczania i stanowiła  ostoję  zasad  chrześci- jaństwa, które emanowały na całą społeczność szkolną"

Nasi katecheci:
siostra Maria Sala
ksiądz Marek Wcisło

Nauczyliśmy się pisać trzy wyrazy:

"Najpiękniej dzwonią krakowskie zegary w godzinie zmierzchu i pierwszych gwiazd..."

<< Poprzednia strona    Następna strona >>